2409 zilina rajecFarba: modrá
Evidenčné číslo: 2409
Dĺžka: 23,4 km
Prevýšenie: 480/370 m
Náročnosť: SPORT
Určenie: MTB bicykel

 

modra-trasa-ikona2 charakter-mtb02 narocnost-sport-ikona01

Charakteristika: Regionálna trasa, ktorá spojuje Žilinu s Rajcom a zároveň tvorí možnosti pre tvorbu množstvá okruhov v kombinácii s ďalšími cykloturistickými trasami.

 

Táto modrá trasa začína v Žiline, mestskej časti Bánová na križovatke so žltou cykloturistickou trasou č. 8402. Prechádza ulicami mesta, kde treba byť opatrný z dôvodu zvýšenej automobilovej premávky. Zo Žiliny trasa prechádza obcami Hôrky a Brezany a po rozbitej asfaltovej ceste prechádza až za obec Lietavu, kde sa stretá so zelenou cykloturistickou trasou č. 5405. Spoločne obe trasy pokračujú cez Babkov do dedinky Kňazovej Lehoty, kde sa rozdvojujú. Pod hradom Lietava modrá trasa odbáča doprava a prechádza na lesnú cestu a pomaličky stúpa, aby vzápätí opäť klesla do obce Zbyňov. Následne už prechádza po asfaltových cestách cez obce Jasenové a Kľače až do Rajca, kde končí na námestí, takisto pri križovatke cykloturistických trás.

Táto trasa bola stiahnutá 2364 krát.


cs   dema   chemolak   chemolak  Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.